parallax background

Taze Sıkılmış Narenciye Suları, Sindirimi Hızlandırır Mı?

Potasyum, B6 Vitamini ve Protein Eksikliğine Karşı Çözüm: BALIK!
31 Ocak 2018
Hangi Sebze Hangi Mevsimde Taze Olur?
31 Ocak 2018

Portakal suyu böbrek taşlarının oluşumunu önleyebilen sitratlar açısından zengindir. Bu meyve suyu aynı zamanda hesperidin gibi kalp krizi riskini %19 azaltma yeteneğine sahip flavanoidler de içermektedir. Anlayacağınız gibi, her gün portakal suyu içmenin pek çok faydası vardır.

Doğal portakal suyu “kötü” kolesterol seviyelerinin yanı sıra kan basıncını da azaltabilir ve bunun sonucunda kalp-damar sorunlarını önler. Benzer bir şekilde, soğuk algınlığını önlemek için ideal olan C vitamini açısından oldukça zengin bir kaynaktır. Aynı zamanda mükemmel bir bağırsak sistemine sahip olmanıza yardımcı olur. Sabah kalkar kalkmaz portakal suyu içmek sizi enerji dolu hissettirecektir ve günün geri kalanında çok iyi bir ruh haline sahip olmanızı sağlayacaktır.

Diğer Tavsiyeler

  • Taze portakal suyunu aç karnına içmek, onun atıkları elimine etmesi ve bağırsak hareketlerini iyileştirmesi nedeniyle vücudunuzu temizlemek için çok iyi bir yöntemdir.
  • Her gün portakal suyu içtiğinizde obezite riskini en az %14 oranında azaltırsınız.
  • Portakal suyu, özellikle her gün yemekle birlikte içildiğinde, hücresel oksitlenmeyi büyük ölçüde azaltarak yaşlanmayı yavaşlatmaktadır ve pek çok hastalığı önlemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir